Strona firmy YANDO
  YANDO s.c. ELEKTRYCZNE GRZEJNICTWO PRZEMYSŁOWE
  31-752 KRAKÓW,ul.Mrozowa 29
  tel:+48 126842170, +48 126842180, fax. +48 126842199,    tel.mob.:+48 667656563
  e-mail: yando@yando.pl

MAPA SERWISU
O NAS - KONTAKT
GRZAŁKI ELEKTRYCZNE
DRUTY i TAŚMY OPOROWE
KABLE i KOSZULKI TERMOODPORNE
CERAMIKA TECHNICZNA
KLEJE WYSOKOTEMPERATUROWE
CERATKA TEFLONOWA
INNE MATERIAŁY DO URZĄDZEŃ GRZEJNYCH
DORADZTWO TECHNICZNE

 version francaise  english version  wersja polska

 strona firmy RESCAL

   GRZAŁKI ELEKTRYCZNE  /  INNE GRZAŁKI
 RURKOWE  PATRONOWE  OPASKOWE/PŁASKIE  INNE GRZ.  ZDJĘCIA

Inne nietypowe elementy grzejne oferowane przez nas to przykładowo:

GRZAŁKI  WALCOWE CERAMICZNE:

Grzałki te składają się z elementu grzejnego w postaci spirali z drutu oporowego umieszczonego na izolatorze w postaci wałka cylindrycznego o określonej długości i średnicy. Najczęściej jest to średnica 28mm lub 42mm a spirala jest umieszczona w kształtkach ceramicznych, wzdłużnie, w 8-miu, 10-ciu lub 12-tu kanałach.
Aby zobaczyć przykład wykonania grzałki walcowej ceramicznej kliknij na: grzałka ceramiczna walcowa.

GRZAŁKI  CERAMICZNE PŁASKIE (PŁYTOWE):

Są to grzałki w których elementem grzejnym jest spirala z drutu oporowego umieszczona w kanałach płyty ceramicznej (najczęściej szamotowej). Płyta ta zawiera 6 lub 8 kanałów i jest grubości około 30mm. Temperatura pracy w zależności od materiału ceramicznego płyty waha się od 300°C (szamot) do 1000°C (specjalna ceramika).
Aby zobaczyć przykład wykonania grzałki ceramicznej płaskiej (płytowej) kliknij na: grzałka ceramiczna płaska.

SPIRALE  GRZEJNE:

Spirale grzejne w zależności od przeznaczenia i warunków pracy, a zatem między innymi również od żądanej temperatury pracy, wykonuje się z drutu oporowego określonego gatunku, o określonej średnicy drutu, uzależnionej od mocy takiej spirali i od dopuszczalnego obciążenia powierzchniowego drutu dla tych warunków.
A zatem w przypadku spiral grzejnych możemy dokonać rozgraniczenia na spirale grzejne powszechnego stosowania (jak na przykład w urządzeniach gospodarstwa domowego) i na spirale do pieców przemysłowych i innych wysokotemperaturowych przemysłowych urządzeń.
Dobór gatunku i średnicy drutu oporowego musi być dokonany przy zachowaniu wszelkich zasad związanych ze sztuką inżynierską ich obliczania i wykonania. Jeśli chcesz skorzystać z naszego doświadczenia i wiedzy w tym zakresie to prosimy o kontakt z nami a my, korzystając z odpowiednich metod obliczeniowych, dokonamy doboru drutu oporowego zgodnie z twoimi potrzebami.
Aby zobaczyć przykładowe wykonanie spirali grzejnej (na zdjęciu pokazano spiralę do pieca przemysłowego) kliknij na: spirala grzejna.

GRZAŁKI DO GRZANIA TRZPIENI ŚRUB:

W przypadku urządzeń energetycznych dużych mocy, w momencie dokonywania prac remontowych (na przykład w elektrociepłowniach) występuje problem rozkręcania/skręcania śrub będących elementami mocowania części składowych tych urządzeń.
Śruby te ze względów technicznych muszą być skręcane odpowiednio dużymi momentami skręcającymi. Zatem przy skręcaniu/rozkręcaniu, celem ułatwienia dokonania tych operacji, wykorzystuje się zjawisko rozszerzalności cieplnej materiału rdzenia śruby (stali).
Z uwagi na znaczne gabaryty śruby i aby dokonało się jej wydłużenie należy doprowadzić znaczną energię cieplną do rdzenia śruby w krótkim okresie czasu.
Aby to zapewnić moc grzałki musi być odpowiednio duża (duże obciążenie powierzchniowe) i musi być odpowiednio rozłożona część grzejna w stosunku do strefy zimnej.
Aby zobaczyć wykonanie takiej grzałki kliknij na: grzałka do grzania śrub.

KABEL GRZEJNY RÓWNOLEGŁY:

Jest to kabel o stałej wartości mocy na jednostkę długości i moc ta wynosi 40 W/mb. Zbudowany jest on z dwóch przewodów elektrycznych miedzianych, każdy w izolacji silikonowej dookoła których, na izolacji, nawinięty jest, z cienkiego drutu oporowego, element grzejny.
W odległościach około 1 metra od siebie, na całej swej długości, kabel grzejny równoległy posiada punkty połączenia elektrycznego drutu oporowego z przewodami elektrycznymi podłączonymi do zasilania 230V. Te punkty połączenia elektrycznego tworzone są przemiennie, raz z jednym a raz z drugim przewodem. Oporność tego jednostkowego odcinka jest tak dobrana aby moc jednostkowa kabla na 1 metr długości wynosiła 40 W.
Kabel ten znajduje zastosowanie w urządzeniach, które chcemy chronić przed zamarzaniem oraz tam gdzie chcemy podtrzymać temperaturę urządzenia (elementu) pracującego w temperaturze do ok. 110°C.
Aby zobaczyć schemat wykonania tego kabla kliknij na: kabel grzejny równoległy.


GALERIA ZDJĘĆ:   INNE GRZAŁKI ELEKTRYCZNE (kliknij)
Powrót do góry strony


© Copyright 2005 - Jan Młynarski - YANDO s.c.