Strona firmy YANDO
  YANDO s.c. ELEKTRYCZNE GRZEJNICTWO PRZEMYSŁOWE
  31-752 KRAKÓW,ul.Mrozowa 29
  tel:+48 126842170, +48 126842180, fax. +48 126842199,    tel.mob.:+48 667656563
  e-mail: yando@yando.pl

MAPA SERWISU
O NAS - KONTAKT
GRZAŁKI ELEKTRYCZNE
DRUTY i TAŚMY OPOROWE
KABLE i KOSZULKI TERMOODPORNE
CERAMIKA TECHNICZNA
KLEJE WYSOKOTEMPERATUROWE
CERATKA TEFLONOWA
INNE MATERIAŁY DO URZĄDZEŃ GRZEJNYCH
DORADZTWO TECHNICZNE

 version francaise  english version  wersja polska

 strona firmy RESCAL

   GRZAŁKI ELEKTRYCZNE  /  OPASKOWE I PŁASKIE
 RURKOWE  PATRONOWE  OPASKOWE/PŁASKIE  INNE GRZ.  ZDJĘCIA

GRZAŁKI  OPASKOWE:

Grzałki opaskowe są to elementy grzejne, które służą do przekazywania ciepła z grzałki, na zasadzie przewodzenia, do elementów maszyn i urządzeń o kształcie cylindrycznym, walca, prostopadłościanu lub podobnym. Używane są przede wszystkim w przetwórstwie tworzyw sztucznych do grzania cylindrów i ustników w wytłaczarkach.
Są to grzałki, w których element grzejny wykonany najczęściej z taśmy oporowej, nawinięty jest na izolatorze wykonanym z miki lub w innej wersji wykonania element oporowy wykonany jest w postaci spirali z drutu oporowego a izolatorem w tym przypadku są kształtki ceramiczne. Całość, w obu przypadkach, obudowana jest blachą.
A zatem mówimy w pierwszym przypadku grzałki opaskowe mikanitowe (kliknij) lub w drugim grzałki opaskowe ceramiczne (kliknij).
Grzałki opaskowe mikanitowe są częściej stosowane z uwagi na ich prostotę wykonania a zatem ich stosunkowo niższą cenę. Wadą tych grzałek jest niższa temepratura pracy (max. 350°C) a zatem ich mniejsze maksymalne obciążenie powierzchniowe ( do 4 W/cm²).
W przypadku grzałek opaskowych ceramicznych przybliżoną graniczną temperaturą ich stosowania jest 600°C. Ich obciążenie powierzchniowe jest wyższe niż w przypadku grzałek mikowych. Cena grzałek ceramicznych jest także wyższa od grzałek mikowych.


GRZAŁKI  PŁASKIE:

Grzałki płaskie mikanitowe wykonane są z taśmy oporowej nawiniętej na izolatorze wykonanym z miki. Całość najczęściej obudowana jest blachą. Kształt grzałki, w zależności od potrzeb może być kwadratowy, prostokątny, okrągły lub inny. Grubość grzałki około 4mm. Na swej powierzchni grzałki płaskie posiadają odpowiednio rozmieszczone otwory mocujące.
Grzałki płaskie mikanitowe muszą dobrze oddawać ciepło do obiektu grzanego (np.formy lub prasy wulkanizacyjnej) a zapewnione jest to przez właściwy docisk grzałki do obiektu.
Ich maksymalna temperatura pracy wynosi ok. 350°C a ich obciążenie powierzchniowe przyjmuje się do 4 W/cm².
Aby zobaczyć przykładowe wykonania grzałek płaskich (kliknij) grzałka płaska.


GALERIA ZDJĘĆ:   GRZAŁKI OPASKOWE I PŁASKIE (kliknij)
Powrót do góry strony


© Copyright 2005 - Jan Młynarski - YANDO s.c.